Organizujeme volejbalové turnaje

Odbíjenkářské Sdružení Amatérů, dále jen VOSA, vznikla v lednu roku 1999 jako turnaj pro smíšená družstva v Teplicích. Postupem času se VOSA rozrostla jak do počtu startujících družstev (z původních 8 týmů na dnešních 28),...

Odbíjenkářské Sdružení Amatérů, dále jen VOSA, vznikla v lednu roku 1999 jako turnaj pro smíšená družstva v Teplicích. Postupem času se VOSA rozrostla jak do počtu startujících družstev (z původních 8 týmů na dnešních 28), tak i do regionálně od sousedních měst, ale i do Německa (například u nás hrají hráči a hráčky z Duchcova, Oseka, Bíliny, Mostu, Chomutova, Litvínova, Ústí nad Labem, Chabařovic, Děčína, Prahy, Litoměřic, Loun, Kralup n.Vltavou, Pirny).

Z počátku byla soutěž určena pouze pro amatéry a amatérky, ale vzhledem k tomu, že všichni stárneme, začali turnaje hrát i hráči, kteří se rozloučili s aktivní volejbalovou činností. Tím se úroveň volejbalu zvedla a družstva se tak dělí do několika skupin podle výkonnosti.

V současné době je tedy turnaj určen (jak říkají pravidla) pro hráče a hráčky amatéry, nebo hráče a hráčky registrované, hrající však nejvýše okresní-oblastní volejbalovou soutěž.

http://www.vosa-teplice.cz

Čtěte více