Vodárny SVS povede Bronislav Špičák

Ředitelem Severočeské vodárenské společnosti (SVS) je od úterý Bronislav Špičák, člen ODS a člověk blízký Patriku Oulickému a dalším vlivným severočeským občanským demokratům. SVS vlastní v Ústeckém a Libereckém kraji vodovody a kanalizace, na něž je napojena zhruba desetina domácností v Česku. Špičáka zvolilo do čela firmy představenstvo a firma to oznámila na svých webových stránkách.

SVS vedl posledních osm let Miroslav Harciník, také člen ODS, za niž byl i náměstkem ústeckého primátora. Z ředitelské funkce odešel údajně na vlastní žádost, bližší důvody ale firma nechtěla uvést. Akcionáři společnosti jsou města a obce obou regionů, a tak je ve vedení firmy hodně politiků. Značnou část z nich odchod Harciníka překvapil.

"Po souhlasném projednání v dozorčí radě 20. ledna 2012 byl (Špičák) jmenován na jednání představenstva dne 23. ledna 2012," uvádějí webové stránky SVS. Funkce se ujal v úterý.

Absolvent stavební fakulty ČVUT Špičák ve firmě působí od roku 2010, kdy se stal ředitelem investičního odboru. "Vyšel z výběrového řízení jako nejvhodnější kandidát. Musí zajistit kontinuitu v řízení odboru, jehož aktivity se odvíjejí od odstraňování povodňových škod v regionu naší působnosti a přípravy investičního plánu pro příští rok," řekl tehdy o Špičákovi Harciník.

Před tím tři roky vedl jako předseda představenstva firmu Energetické a dopravní stavby (EDS), spoluvlastněnou mimo jiné Oulickým, bývalým senátorem Alexandrem Novákem a dalšími vlivnými lidmi ze zákulisí severočeské politiky. V představenstvu se vystřídal s Vítem Mandíkem, který je dnes v barvách ČSSD primátorem Ústí nad Labem.

Oulického označil na začátku roku 2011 ministr dopravy Vít Bárta (VV) za jednoho z "kmotrů", kteří řídí chomutovskou správu Ředitelství silnic a dálnic. I když se v politice příliš neangažuje, v roce 2008 byl po krajských volbách ve vyjednávacím týmu ODS, stejně jako Novák a další spolumajitel EDS Daniel Ježek.

zdroj: ČTK