Zlato si může u nás výhodně koupit každý.

Téma investiční zlato přitahuje zvláště v poslední době stále větší a větší pozornost. Tento cenný kov není vyhledáván jako dříve pouze majetnými lidmi, ale zajímá se o něj dnes už široká populace bez ohledu na majetkové poměry.

Zeptali jsme se pana Jiřího Junga, majitele Kontaktního místa společnosti Finod - jednoho z největších obchodníků se vzácnými kovy v ČR:

 
Proč se téma „zlato“ objevuje stále více všude kolem nás? 
 
Lidé už od nepaměti moc dobře vědí, že zlato bylo a stále je vnímáno jako jistota, bezpečí a uchovatel hodnoty. Problémy předlužení států, riziko rostoucí inflace, napjatá situace v USA i v Evropě to vše stojí za vzrůstajícím zájmem jak centrálních bank, tak i privátních investorů. Pokud lidé necítí na finančním trhu potřebnou jistotu, upřednostňují prověřené hodnoty a investiční zlato je právě jednou z nich. 
 
Jak chcete vysvětlit klientům v tomto regionu, že nákup zlata pro ně může být výhodným řešením? 
 
Osobně si myslím, že lidem není třeba nijak zvlášť toto vysvětlovat. Drtivá většina lidí ví co je zlato a k čemu je dobré. Už od nepaměti dávali do kolébky naše babičky vnoučatům zlaté mince, náušnice a jiné cennosti. Dnes se k těmto účelům kupují např. zlaté investiční cihličky. Udrží hodnotu vložené investice i po desetiletí a nejsou znehodnoceny inflací. Stejné množství zlata stačí dnes jako i v daleké minulosti na nákup stejného zboží, to se o penězích říci rozhodně nedá. Když si představíte, že inflace v ČR za posledních 10 let mohla být 36%, že některé finanční produkty nedosahují zdaleka ani této úrovně a cena zlata v dolarech se vyšplhala na trojnásobek, pak není třeba většině lidí hodnotu zlata více představovat. Zlato bylo, je a nadále bude dobrým uchovatelem hodnoty. Co však lidé nevědí, je skutečnost, že investiční zlato není dnes už jen pro bohaté a že je dnes dostupné všem běžným lidem. Právě k tomuto účelu bylo zřízeno naše kontaktní místo, aby se mohli lidé kdykoliv zdarma přijít informovat o možnosti nákupu. Rádi bychom také informovali klienty o možnosti nákupu prostřednictvím kvalifikovaných poradců a proto budeme už brzy vybírat vhodné kandidáty pro tuto zodpovědnou činnost. Pokud se nám zájemci o tuto činnost přihlásí, budeme rádi. 
 
Mám si tedy převést všechny své úspory do zlata? 
 
To rozhodně ne. Držení fyzického zlata je rozumná investice, ale samozřejmě má také svá pravidla. Určitě není vhodné nakoupit zlato za všechny rodinné peníze. Zlato se nekupuje na pár týdnů, ani měsíců. Do zlata je vhodné směnit pouze část majetku a rozhodně takového, který nebudete potřebovat v nejbližších letech. Není vhodné prodávat zlatou cihličku za 5 měsíců, protože Vám pochybí hotovost v peněžence. Nákup zlata, velikosti cihliček i jeho množství je vhodné pečlivě promyslet. Právě proto jsme tady, vypracujeme pro klienta nabídku a poradíme, v tom spočívá naše přidaná hodnota proti běžným internetovým obchodníkům.
 
V jaké kvalitě a odkud dostanu nakoupené zboží? 
 
Investiční zlaté cihličky jsou vyrobeny v nejvyšší možné ryzosti 999,9 / 1000 a jsou pro klienty objednávány přímo u výrobců - v odlévárnách. Dodavatelem jsou nejprestižnější světové rafinérie, např. Argor Heraeus, jehož zboží patří do listu „Good delivery“ Tuto značku i kvalitu klient ocení především v budoucnu při prodeji svého zboží. 
 
Jak vysokou částku k nákupu investičního zlata klient potřebuje a kdo si ho může dovolit koupit? 
 
Dneska si už může dovolit koupit investiční zlato téměř každý. Investiční zlaté slitky existují od nejmenších gramáží a to od 1 gramu, který stojí kolem 1300 Kč a další kousky jako jsou 2 gramy, 5 gramů, 10 gramů, 20 gramů, atd… Aby ale klient koupil zlato dobře a za rozumnou cenu, měl by investovat částku alespoň 30.000 – 50.000 Kč, protože menší cihličky jsou spíše dárkem než investičním instrumentem vhodným k uchování. U nás si mohou klienti koupit investiční zlato té nejvyšší kvality dvěma způsoby: Formou jednorázového nákupu už od 30.000 Kč nebo si dokonce mohou nakupovat u nás zlato za velmi výhodnou cenu formou dílčích plateb, např. po 1000 Kč měsíčně. Takovýto způsob nákupu investičního zlata je dostupný všem. Je to velmi zajímavá alternativa zajištění se na penzi nebo volba pro děti, vnoučata atd…
 
Když má klient peníze, tedy oněch 30.000 Kč, dokážu si nákup snadno představit, ale jak si může klient koupit investiční zlato postupně mi zcela jasné není. Jaké to má pro klienta výhody? 
 
Investiční zlato se odlévá pro běžné klienty do zlatých slitků v různých gramážích od 1 gramu do 1 kg. Obecně platí, že 1000 gramových cihliček je z důvodu nákladovosti odlévání, skladování a dalšího servisu spojeného s prodejem výrazně dražší, než je tomu např. u 1kg cihly. Kdyby si klient chtěl např. koupit pravidelně měsíčně ze své výplaty za 1500 Kč investiční zlato, měl by na jednu 1 gr cihličku. Koupil by si sice kvalitní zlato, ale za velmi drahou cenu. Proto jsou našim „spořícím“ klientům účtovány bez ohledu na výši splátky vždy ceny 10 gramové cihličky. Rozdíl v cenách zlata u 1gramu a např. 10 gramového slitku činí 25-30% z ceny. O tolik mají naši klienti více zlata proti klasickému nákupu jednogramového slitku a to bez ohledu výše jejich platby. Kromě výhodné ceny si však nejvíce klienti pochvalují volnost a flexibilitu, že při svých platbách nejsou nijak pod tlakem. Platby nejsou povinné, nehlídá se pravidelnost ani četnost plateb. Naši klienti si zkrátka platí kdykoliv se jim zachce. Za každou novou platbu v libovolné výši dostávají tak klienti nové zboží. Zlato si může u nás výhodně koupit každý.
 
To zní zajímavě. Co mne však zajímá, jak si může klient ověřit svoji hodnotu a množství nakoupeného zlata? 
 
Všichni naši klienti mají v rámci internetového přístupu stálý přehled o všech svých platbách i množství nakoupeného zlata. Mohou si tak denně kontrolovat stav svého majetku a celou historii nákupů, včetně všech ceníků atd. Mohou si tak kdykoliv spočítat i aktuální hodnotu svého majetku ve zlatě vztaženou k aktuálnímu kurzu London Fix.
 
Jak je zajištěna bezpečnost a kdy si může klient své zboží vyzvednout?
 
Každá koruna je skutečně krytá nákupem fyzického zlata. Toto zlato je uloženo v trezoru banky, příslušně pojištěno a je majetkem klienta. Vzácné kovy klientům dodává společnost Finod, která je na trhu 10 let a v posledních letech se specializuje pouze na obchod se vzácnými kovy. Kromě investičního zlata si může klient objednat také stříbro, platinu nebo palladium. Společnost Finod dodává vzácné kovy svým klientům pod značkou nakupzlato.cz prostřednictvím několika stovek kvalifikovaných obchodních partnerů a má přes 80 kamenných poboček po celé ČR. Největší garancí a jistotou pro klienta je však skutečnost, že pouze on sám si rozhodne, zda si nechá své zlato uskladnit nebo poslat domů. Už od hodnoty 20 gramové cihličky si může klient nechat zaslat své zboží domů. Pokud nechce klient cihličky, ale rozhodne se pro přeměnu zase zpět na peníze, může kdykoliv požádat o prodej cihliček a zaslání hotovosti na svůj bankovní účet. Všem našim klientům je garantován také zpětný odkup u nás nakoupeného zboží. Takový požadavek a zaslání hotovosti je vyřízen do jednoho týdne. Finod dodal vzácné kovy v ČR už tisícům klientů. Mezi naše klienty patří také několik osobnosti českého sportu, kultury, atd…
 
Pokud tedy budou mít klienti zájem o nákup vzácných kovů nebo o další informace, kam se mohou přijít informovat? 
 
Každý zájemce, který projeví zájem o diskrétní konzultaci nebo o nákup zlata, nás může přijít kdykoliv navštívit do nově zřízeného Kontaktního místa v Teplicích. Sídlíme v ulici Mírové Náměstí 3057, ve 4. patře .Otevírací doba našeho KM je pondělí, úterý 13:00 – 17:00 a pátek 09:00 – 13:00 hodin, případně se lze dohodnout individuálně. Pokud si přeje klient osobní návštěvu doma, lze dohodnout takové setkání telefonicky na čísle 775 322 677. Pokud budou chtít klienti ještě další informace, případně novinky mohou navštívit naše webové stránky nakupzlato.cz.
 
Děkuji Vám za rozhovor a přeji hodně úspěchů.