Ve středu se začne znovu lyžovat na Bouřňáku na Teplicku

Ve středu se začne znovu lyžovat na sjezdovce Hrobská v lyžařském areálu Bouřňák na Teplicku. ČTK o tom informoval ředitel tamního areálu Tomáš Tvrdík. O den později se rozjede další vlek také v Zadní Telnici na Ústecku. Ostatní skiareály v Ústeckém kraji zatím nemají dost sněhu na obnovení provozu.

Od středy znovu otevřená sjezdovka Hrobská měří 925 metrů a má převýšení 192 metrů, jezdí na ní poma, která za hodinu přepraví 500 lidí. Návštěvníci sjezdovky musejí použít placené parkoviště v Novém Městě.     

Na Hrobské leží technický sníh. "Ostatní sjezdovky zůstávají pro nedostatek přírodního i technického sněhu uzavřeny. Slalomák zasněžujeme a žádáme návštěvníky, aby jej nevyužívali, hrozí nebezpečí úrazu či poškození rozmístěných kabelů a zasněžovacích hadic," vysvětlil Tvrdík. 
    
Ve čtvrtek se podle informací provozovatelů tamního lyžařského střediska rozjede také kilometrový vlek Rudný v Zadní Telnici na Ústecku. Na sjezdovce tam leží asi 60 centimetrů technického sněhu. Od pátku bude v provozu i sjezdovka Cvičná louka, v sobotu se rozjede poprvé v sezóně rovněž vlek na Slalomáku. Provozovatelé ostatních lyžařských středisek v kraji zatím neví, kdy budou moci opět obnovit provoz. 
 
zdroj: ČTK