V Ústeckém kraji topná sezona ještě nekončí, je příliš zima

V Ústeckém kraji topná sezona ještě nekončí, je stále příliš zima. Například v Děčíně je ale vytápění částečně omezeno na chladnější dny a ranní a večerní hodiny. Vloni se například na Mostecku topilo až do 24. května. ČTK to zjistila od teplárenských společnostní v kraji. Podle ministerské vyhlášky topná sezona končí 31. května. 

Vytápění je možné přerušit či omezit i dříve než na konci května, pokud průměrná venkovní teplota vystoupí po dva po sobě následující dny nad 13 stupňů Celsia a nelze očekávat její pokles, připomněla mluvčí United Energy Miloslava Kučerová. Podle ní ale ani hlavní odběratelé tepla zatím s požadavkem na přerušení vytápění společnost neoslovili. United Energy provozuje elektrárnu s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla v Komořanech u Mostu a zásobuje teplem 35.000 domácností v Mostě a Litvínově. Vloni podle Kučerové topnou sezonu ukončili 24. května. 

V Děčíně už společnost Termo Děčín vytápění částečně omezila. "V současnosti to znamená, že je při vyšších venkovních teplotách vytápění omezeno a topí se pouze při nízkých venkovních teplotách, tedy v chladnějších dnech nebo večer a brzy ráno," uvedl vedoucí oddělení obchodu a marketingu společnosti Rostislav Brandejs. 
    
S dodávkami tepla zatím nekončí ani ČEZ Teplárenská, která zásobuje obce na Chomutovsku, Ústecku a Teplicku. "Severní Čechy jsou také specifické tím, že zde zásobujeme teplem hned několik rozdílných lokalit, navíc někde se dodává teplo z elektráren a jinde prostřednictvím plynových kotelen," uvedl mluvčí ČEZ pro severní Čechy Ota Schnepp. 
    
Končící topná sezona je podle něj podobná jako loňská. "Všeobecně lze zatím jen říci, že dosavadní průběh topné sezony připomíná stejně jako vloni teplotní houpačku. Výrazně teplý podzim vystřídal průměrný leden a únor a zima vyvrcholila až v březnu a na začátku dubna," dodal mluvčí. 
 
zdroj: ČTK