V Ústeckém kraji pokračuje zlevňování pohonných hmot

V Ústeckém kraji oproti minulému týdnu nepatrně klesly ceny pohonných hmot. Region stále patří mezi oblasti, kde lze natankovat nejlevněji v zemi. Řidičům se nevyplatí kupovat benzin a naftu v sousedním Německu, levnější jsou tato paliva v Polsku. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje, a portálu www.fuel-prices-europe.info. 

Nejprodávanější Natural 95 se prodává v Ústeckém kraji za 35,78 Kč za litr. Před týdnem stál litr 35,82 Kč. Republikový průměr je 36,19 Kč za litr. Levněji ho řidiči pořídí už jen v Jihočeském kraji, kde stojí litr 35,76 Kč. 
    
Nafta během týdne v Ústeckém kraji zlevnila jen nepatrně, o 0,03 Kč na 35,92 Kč. Ještě o dva haléře levnější je v Královehradeckém kraji. Celostátní průměr je 36,29 Kč. 
    
V sousedním Německu pohonné hmoty oproti minulému týdnu podražily, litr benzinu Super E10, jenž je obdobou Naturalu 95, stojí podle údajů na www.fuel-prices-europe.info v přepočtu 42,90 Kč a nafta 37 Kč. Natankovat se řidičům vyplatí při cestě do vlasti v Polsku, kde čerpací stanice Super E10 prodávají v průměru v přepočtu za 34,90 Kč a naftu za 35,50 Kč. 
    
V rámci kraje zůstávají pohonné hmoty nejlevnější na Teplicku a Ústecku a tradičně nejdražší jsou na Litoměřicku.
 
zdroj: ČTK