V Teplicích jednalo nejvyšší vedení evropského AGC

Nejvyšší vedení evropské části společnosti AGC, největšího světového výrobce plochého skla, se sešlo v teplickém Domě kultury. Výsledky roku 2012 a plány na letošní rok byly hlavními tématy, která představil Jean-François Heris, prezident AGC Flat Glass Europe.  

"Ekonomická recese bude v Evropě pokračovat i nadále. Tím, že jsme zastavili některé výrobní kapacity v západní Evropě, tak se jeví, že bychom mohli zpět naplnit výrobní kapacity v České republice. Takže situace by měla být lepší než v roce 2012, ale ještě nepůjde o plné využití všech kapacit," předpokládá vývoj v České republice Pavel Šedlbauer, ředitel AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe (na snímku). V letošním roce například AGC Flat Glass Czech plánuje opětovné spuštění třetí linky v Řetenicích, která prošla v předchozích letech zásadní rekonstrukcí.

V letošním roce bude ovlivňovat firmu především vývoj stavebnictví, automobilového průmyslu a trhu solárních elektráren. "Příspěvky zástupců firmy ze všech těchto oborů se proto nesla témata jako snaha o snižování nákladů a orientace na zákazníka," doplnil Libor Sehnal, personální ředitel AGC Flat Glass Czech, který setkání moderoval.