Ústecký kraj má k dispozici elektromobil

Za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček klíčky od nového elektromobilu z rukou generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše. Stalo se tak během návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji, během níž zavítal i na Doly Bílina, které jsou součástí Severočeských dolů, patřících do skupiny ČEZ.

„Pro Ústecký kraj jde o první vykročení k rozvoji elektromobility. Během následujících měsíců plánujeme společně s ČEZ instalaci veřejné dobíjecí stanice a věřím, že se jejich síť bude postupem času dál rozšiřovat,“ uvedl během slavnostního aktu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s tím, že elektromobil Peugeot iOn bude využívat krajský úřad pro pracovní cesty svých zaměstnanců. 
 
Podle generálního ředitele a předsedy představenstva ČEZ Daniela Beneše je elektromobilita jako ekologicky šetrný způsob dopravy stále populárnější a kromě ekologického provozu je i výrazně levnější než jízda klasickými auty se spalovacími motory. „V Ústeckém kraji jde o první vlaštovku, která může ukázat směr nejen institucím a firmám, ale všem občanům,“ dodal Beneš.
 
Doly Bílina byly jednou ze zastávek během návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji. Přímo v závodě se prezident seznámil s chodem společnosti a setkal se i se zaměstnanci firmy, kterým sdělil své názory na situaci kraje, jejž podle něj nejvíce trápí vysoká nezaměstnanost. Podpořil zde prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí, ale také dostavbu dálnice D8, zároveň pochválil stále se zlepšující stav životního prostředí na severu Čech.