Ústecký kraj dosáhl mimořádného úspěchu

Ústecká kraj se stal nejúspěšnějším regionem v celé České republice za poslední čtyři roky. Podle analýzy Vysoké školy ekonomické v Praze dosáhnul Ústecký kraj v posledních letech nejlepší výsledky v ekonomickém i sociálním rozvoji. O konečných výsledcích rozhodovaly například ukazatele změn míry nezaměstnanosti či počtů obchodních společností a plátců DPH v jednotlivých krajích. Mezi silné stránky Ústeckého kraje patří zejména relativně pozitivní trendy týkající se trhu práce a zvyšující se podnikatelský zájem o region. Kraj zabodoval i zvýšením podílu vysokoškoláků zaměstnaných v kraji a zvyšujícím se podnikatelským zájmem o region. 

„Jsem velice ráda, že analýza VŠE potvrzuje naše hodnocení, že se situace v Ústeckém kraji začala v posledních čtyřech letech zlepšovat. Nečekala jsem však, že v dynamice rozvoje obsadíme první příčku mezi všemi kraji ČR. Změny, které jsme v poslední době nastartovali, ať už jde o boj s vysokou nezaměstnanosti, nedostatečnou bezpečnostní situací či řešení problémových sociálně vyloučených lokalit, je nyní potřeba dotáhnout do konce. Pro Ústecký kraj by nyní bylo tou nejhorší variantou přerušení tohoto pozitivního vývoje, bez kterého bude náš kraj dále zaostávat za dalšími regiony České republiky,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

 
Na Úspěch Ústeckého kraje reagovali již někteří starostové Ústeckého kraje:
 
Přijměte gratulaci. Tento úspěch je třeba prezentovat. Protože všude se hlavně kritizuje, ale nikdo už nevidí, že toho lepšího se udělalo mnohem více, než toho horšího. O tom dobrém by se mělo psát. Doufám, že uvidíme nějakou reportáž na toto téma na webové TV.
Ing. Jana Chládková
starostka obce Vchynice
 
Dobrý den, děkuji za krásnou informaci a gratuluji.
Iva Mazánková
starostka obce Dobroměřice