Úspěch Arkadie na velikonoční soutěži.

Již tradičně se družstvo žákyň soukromé speciální školy Arkadie (tentokrát to byla skutečně „dámská“ záležitost) zúčastnilo Soutěže o nejkrásnější velikonoční kraslici, pořádané Základní školou praktickou v Duchcově. Byť byla letos konkurence větší než v letech minulých (účastníků bylo ze šesti škol 42) podařilo se dvěma našim soutěžícím stanout, řečeno sportovním žargonem, „na bedně“. 

Se svými kraslicemi obsadila ve své kategorii 2.místo žákyně ZŠ speciální Kristýna Vojtíšková (zdobení kukuřičnou krupicí a polévkovým kořením) a 3.místo žákyně praktické školy Veronika Klečková (zdobení ubrouskovou technikou). „Většina soutěžících byla velmi kreativní a nápaditá.“ říká jedna ze dvou doprovázejících, učitelka Jitka Riedelová. „Opět velikonoční pohoda, jarní atmosféra, až na to počasí! Všichni jsme se inspirovali a něčemu novému přiučili. Těšíme se na další ročník.“

Soutěže v pracovních dovednostech jsou pro žáky speciální školy Arkadie velmi významné. Jejich budoucí pracovní uplatnění směřuje zpravidla (i když ne výhradně) do chráněných dílen a tady jsou, při výrobě keramiky, svíček či dalších výrobků výtvarného charakteru, takové dovednosti velmi potřebné.