Teplický soudce Čapek čelí kárnému návrhu kvůli e-mailu novinářům

Předseda Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl dnes podal kárný návrh na teplického soudce Miroslava Čapka. Důvodem je e-mail s údajnými přepisy hovorů mezi teplickým primátorem Jaroslavem Kuberou (ODS) a některými členy tamní ODS. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová. Čapek prý rozeslal e-mail v první den loňských komunálních voleb na řadu adres, mimo jiné i některým novinářům.

"Domnívám se, že svým jednáním kárně obviněný soudce narušil důstojnost soudcovské funkce a ohrozil důvěru v nezávislé, odborné a spravedlivé rozhodování soudů, jimž nenáleží žádným způsobem zasahovat do procesu svobodného formování zákonodárné moci v průběhu voleb," řekl ČTK Dörfl. Čapkovo vyjádření ČTK zjišťuje. Údajné přepisy se objevily na některých zpravodajských serverech.
 
Podle rozeslané komunikace měl Kubera řešit s radním Milanem Zunou například prodej městského majetku. "To už stejně nikdo nespočítá, všechno je skartovaný a na katastru to nikdo sčítat nebude, to je práce na léta, a když se na to někdo zeptá, tak si to číslo někdo vymyslel, je to kec a debatu vohnu jinam...," měl podle přepisů říct Kubera. Teplický primátor označil údajné přepisy za falzifikáty. "Nikdo takové přepisy mít nemůže, protože takové hovory se nikdy neuskutečnily. Celé si to někdo vyfabrikoval," řekl ČTK už dříve Kubera.
 
Případ vyšetřuje i teplická policie. "Prověřujeme, kdo je původcem těchto údajných přepisů. Žádné obvinění nepadlo," řekla ČTK teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.
 
zdroj: ČTK