Teplický fotbalista Jablonský netrénoval, byl na výslechu

Teplický fotbalista David Jablonský nedorazil na dnešní trénink svého týmu. Podle Teplického deníku byl totiž přizvaný k výslechu na policii na Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality v souvislosti se sázkařskou aférou. Dnešní absenci Jablonského v přípravě ČTK potvrdil i ředitel klubu František Hrdlička. Severočeši ale ke kauze nemají od policie žádné další informace.

Jablonského a ještě jednoho nejmenovaného teplického hráče policisté vyslýchali už ve středu, dnes si Jablonského pozvali znovu. "Můžu potvrdit jenom to, že (Jablonský) nebyl na tréninku. Ale to je všechno, co v tuto chvíli víme. Policie nám k případu zatím žádné další informace neposkytla. Až budeme vědět víc, rádi se ke všemu vyjádříme," uvedl Hrdlička. 
    
V podvečer pak doplnil, že Jablonský odpoledne po výslechu odjel zpět do Teplic, kde se má v pátek hlásit na tréninku. "Až budu s Davidem osobně mluvit, třeba se o celé věci dozvím víc. Vylučuju, že by se do něčeho nezákonného mohl zrovna on zaplést. Teď počítám s jeho normálním zapojením do přípravy týmu," řekl Hrdlička. 
    
Podle zákulisních informací měl být druhým teplickým hráčem, s nímž policie byla v kontaktu, záložník Egon Vůch. Ten však údajně podával vysvětlení k tomu, že sám naopak odmítl nabídku na účast při nelegálních sázkách. 
    
Teplický kouč Zdeněk Ščasný byl překvapený tím, že Jablonského jméno v aféře figuruje. Ščasný prý nevěří tomu, že by se jeho svěřenec mohl něčím provinit. "Nedokážu si představit, že by tenhle kluk někde přijal peníze. Patří k nejpoctivějším a nejslušnějším hráčům, jaké na Stínadlech máme. Pro mě je to teorie přitažená za vlasy. Že by dokázal ovlivňovat zápasy Teplic právě on? To mi hlava nebere," citoval Teplický deník Ščasného. 
    
Kouč se pozastavil i nad tím, že v aféře, která vypukla ve středu, figurují konkrétně právě jenom Teplice a ještě třetiligová Roudnice nad Labem. Její čtyři hráči také vypovídali na policii. 
    
"Ráno si otevřu noviny, podívám se na internet a všude se zmiňují pouze Teplice a Roudnice, přitom je uvedeno, že se jedná o celorepublikový zátah, při němž bylo různě zadrženo a vyslýcháno na sto fotbalistů," uvedl Ščasný. "Netvrdím, že se tyhle věci nemůžou dít nebo nedějí. Tohle je ale podivné, nabízí se otázka, jestli jsme někomu nezačali vadit," dodal Ščasný, jehož tým po sedmi ligových kolech figuruje na čtvrtém místě. 
    
Zbývající prvoligové kluby, které dnes oslovila ČTK, vyloučily přítomnost svých hráčů v sázkařské aféře, která propukla ve středu. Kvůli možnému ovlivňování fotbalových zápasů a s tím související sázkařskou činností obvinila protikorupční policie zatím dvanáct současných i bývalých fotbalistů z podplacení a přijetí úplatku. Více než dvacet dalších lidí policisté vyzvali k podání vysvětlení.
 
zdroj: ČTK