Teplická nemocnice má nové chirurgické ambulance

Od dnešního dne slouží zdravotníkům i klientům Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z.  prostory chirurgických ambulancí, které prošly celkovou opravou interiérů a novým uspořádáním tak, aby pacienti měli dostupné vše na jednom místě a v prostředí odpovídajícímu soudobým potřebám těch, kteří za poskytováním zdravotní péče přicházejí, i těch, kteří tuto péči poskytují. 

„Poslední dobou zažívám s Krajskou zdravotní úspěšné období. Podařilo se nám získat statut spolupracujícího onkologického pracoviště v chomutovské nemocnici a těžce nemocní pacienti již nemusí za léčbou jezdit z celého kraje až do Ústí nad Labem. Minulý pátek jsme zahájili rok a půl připravovaný projekt rekonstrukce pavilonů mostecké nemocnice. A dnes jsem v novotou zářících prostorách chirurgických ambulancí teplické nemocnice. Věřím, že je ocení nejen pacienti, ale i lékaři a zdravotní sestry,“ uvedl během slavnostní prezentace zadaptovaných prostor Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.
 
„Jako Tepličák vím, o čem mluvím, když na tomto místě srovnávám staré ambulance s novými. S výsledkem úprav jsem po všech stránkách spokojen a jsem rád, že pacienti i zaměstnanci dostávají hezké, kultivované        a příjemné prostředí. Všem, kteří se na adaptaci podíleli, děkuji,“ ocenil výsledek adaptace ambulancí Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. 
 
„Vracíme se do původních prostor, ale nikoli do starého provozu, ten doznal významných změn. Chirurgické ambulance jsme se snažili nastavit co nejvstřícněji vůči našim pacientům. Těm se v době pohotovostního provozu dostane ošetření prakticky v celém spektru chirurgických oborů zastoupených v teplické nemocnici. Běžný provoz chirurgické ambulance, během ranní pracovní směny mezi sedmou a patnáctou hodinou bude beze změn. V této době zde budou ošetřovány nově vzniklé úrazy, budou zde prováděny následné kontroly z předchozích vyšetření chirurgem a budou zde přijímáni pacienti k hospitalizaci,“ přiblížil nastávající chod chirurgických ambulancí MUDr. Tomáš Hrubý, ředitel zdravotní péče Nemocnice Teplice, o. z.
 
Nejmarkantnější změnou, patrnou na první pohled, je kompletně opravený interiér a nové vybavení ordinací a čekáren. Občané Teplic si jistě pamatují původní obraz interiéru, který nedošel změn od jeho výstavby v 70tých letech. Vybavení bylo zastaralé, interiér neútulný, okna již příliš netěsnila, do střechy zatékalo. Cílem adaptačních prací bylo vytvořit příjemné a moderní pracoviště. Stará okna byla vyměněna za plastová, došlo k výměně dlažby a obkladů, obnovy se dočkal zákrokový sálek, sádrovna, sociální zařízení, technické zázemí,      a denní místnost pro personál. Proměnou prošla čekací zóna a byla vytvořena čekárna pro ležící pacienty na lůžku a čekací místnost s šatnou pro pacienty objednané na chirurgické ošetření na zákrokovém sálku. 
 
„Čekárna pro ležící pacienty je v rámci nemocnice jedinečná. Tato místnost bude pacientům zaručovat soukromí, klid a dohled zdravotnického personálu. Sloužit by měla hlavně pro pacienty na vozíku, čekající na ošetření lékařem nebo na sanitku. Dále, pro ty, kterým by se udělalo nevolno nebo došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu,“ přiblížila jednu z novinek Mgr. Kateřina Vágnerová, hlavní sestra Nemocnice Teplice, o. z.
 
Slavnostní prezentace zadaptovaných chirurgických ambulancí se zúčastnili také Ing. Jaroslav Dubský, místopředseda Dozorčí rady Krajské zdravotní, a. s. a zástupci Výboru pro zdravotnictví a sociálních věcí Ústeckého kraje, ale také primáři, lékaři a zdravotní sestry teplické nemocnice.
 
Text a foto: Tiskové oddělení KZ, a.s.