Teplická AGC míří na český trh s antibakteriálním sklem

Teplická sklárna AGC Flat Glass Czech míří na český trh s novinkou, kterou je antibakteriální sklo. Největší výrobce plochého skla ve střední a východní Evropě již výrobek, na který má patent, prodala v zahraničí. Nyní se chce zaměřit na hoteliéry, restauratéry, provozovatele zdravotnických zařízení i soukromníky v Česku. ČTK o novince informovala společnost v tiskové zprávě.

Unikátnost skla spočívá podle ředitele firmy Pavla Šedlbauera v jeho účinku; obsahuje v sobě stříbrné ionty, které mají silné antibakteriální účinky. "Stačí pět vteřin dotyku a člověk na sebe z kontaminovaného povrchu přenese většinu bakterií. Ionty cenného kovu s těmito bakteriemi reagují, brání jejich metabolismu a narušují dělení buněk, čímž bakterie z téměř sta procent ničí. Proto je antibakteriální sklo silným spojencem v boji proti nebezpečným bakteriím, plísním a houbám," uvádí se ve zprávě. Teplická sklárna je jediným výrobce plochého skla na světě, který má antibakteriální sklo v nabídce.
 
Firma loni instalovala novinku v nemocnicích v Bulharsku, Polsku a Lotyšsku. Prodala zhruba 5000 metrů čtverečních antibakteriálního skla různých typů. Cílem společnosti pro letošní rok je podle ředitele prosadit se na domácím trhu a zvýšit počet instalací v českých provozech a domácnostech. Podle Šedlbauera kromě zdravotních výhod může novinka zaujmout i moderním designem.
 
zdroj: ČTK