Silvestrovská noc v Teplicích se od předchozích ničím nelišila, přesto stojí za zamyšlení

Silvestrovská noc v Teplicích již tradičně připomínala dělostřeleckou přípravu před útokem. A zatím co se jedni radovali, jiní pracovali. A to nejen ti, kteří měli noční směnu ve výrobě, ale hlavně hasiči a policisté.

„Dá se říci, že v průběhu silvestrovské noci byl celkem klid, policisté řešili několik drobných konfliktů mezi alkoholem posilněnými lidmi a stížnosti na používání zábavné pyrotechniky v ranních hodinách, nicméně k žádnému závažnému porušení platné legislativy nedošlo,“ říká mluvčí PČR nprap. Daniel Vítek. Také hasiči nezaháleli. 
 
Podle tiskového mluvčího HZS Ústeckého kraje por. Lukáše Marvana vyjely o silvestrovské noci  hasičské jednotky v okrese Teplice ke 4 požárům odpadků a popelnic. V Teplicích, Hostomicích, Trnovanech a v Dubí – Cínovci. I strážníci městské policie v Teplicích se činili. Již večer hlídka na křižovatce ulic Přítkovská a Modlanská nalezla na zemi ležícího silně podnapilého muže. Následně bylo zjištěno, že se o něj velice zajímá státní policie, která se ho také převzala. Na základě telefonického oznámení byl v ulici U Červeného kostela odchycen zřejmě zaběhnutý pes, který byl předán do útulku. Patnáct minut po půlnoci strážníci v ulici Novoveská uhasili hořící kartony od zábavné pyrotechniky. Asi nejpikantnější bylo zadržení muže, který, alespoň podle svědků, v opilosti najížděl vozidlem na chodce. 
 
Ačkoliv je příchod nového roku již tradičně bouřlivě oslavován, měli bychom se sami nad sebou zamyslet a sice, jestli by slavit neměli také ti, kteří jsou připravení na naše zavolání okamžitě vyjet, a to za jakéhokoliv počasí a denní či noční hodinu. Tito lidé, ať to jsou zdravotníci, hasiči, státní i městští policisté jsou připraveni za nás nasazovat nejen zdraví, ale i život. Snažme se proto jim dopřát co nejméně práce alespoň o Vánocích a na konci roku. Vždyť je to přeci na nás samotných jak se budeme chovat k sobě navzájem, zda usedneme za volant s alkoholem či bez, zda si koupíme silnou pyrotechniku, zda sousedovi od plic povíme pár sprostých slov…  Záleží jen na nás, kolikrát budou muset tito lidé za noc či den řešit cizí problémy, či někomu zachraňovat život nebo zdraví.
 
Text a foto: Miroslav Neumaier