Severočeská filharmonie Teplice: Charlese střídá Alfonso

Prvního října došlo ke změně na pozici šéfdirigenta Severočeské filharmonie Teplice. Charizmatického miláčka hudbymilovného publika Charlese Olivieri-Munroa  z Kanady, který v této roli působil plných 16 let, vystřídal Alfonso Scarano z Itálie. Novináře o tom na tiskové konferenci informovali primátor statutárního města Teplice, senátor Jaroslav Kubera a ředitel filharmonie Roman Dietz.

Loučení to ale nebylo smutné, CH. Olivieri-Munroe bude s teplickými filharmoniky spolupracovat i nadále.  Jak sám říká, Teplice jsou jeho srdeční záležitostí. Počátkem listopadu s nimi odlétá na první asijské turné s názvem Toyota Clasics. To svědčí o tom, že zahraniční agentury v dnešní době řadí Severočeskou filharmonii Teplice k předním českým uměleckým tělesům.  Ještě letos se filharmonici s čestným šéfdirigentem vypraví do italské Modeny a v podzimní a jarní sezóně nadcházejícího roku zahrají čtyři koncerty pro zdejší publikum. V současné době je Charles Olivieri-Munroe šéfdirigentem Philharmonie Südwestfalen v Německu. 
 
Jaroslav Kubera i Roman Dietz shodně potvrdili, že zahraniční turné zvyšují prestiž uměleckého tělesa a jsou nezbytnou součástí ekonomiky tělesa. To  samé očekávají od nového šéfdirigenta A. Scarana, s nímž spolupracují již od roku 2011. Českým posluchačům není neznámý, v letech 2000-2010 působil jako hlavní hostující dirigent komorního orchestru Virtuosi di Praga, s nímž vystoupil na mnoha koncertech u nás i v zahraničí. V období 2006-2008 byl hudebním šéfdirigentem Tosca Opera Festival v Itálii, kde v průběhu tří sezón provedl na 50 představení oper Tosca, La Traviata, Madame Butterfly, Carmen a Lazebník sevilský. Teplickému publiku se představí ve čtvrtek 3. října, kdy bude řídit Ústřední hudbu Armády ČR.  Je se tedy nadále na co těšit.  Na snímku zleva Alfonso Scarano, Roman Dietz, Charles Olivieri-Munroe a Jaroslav Kubera.