Řidiči Arriva Teplice nebudou stávkovat

Ohlášená stávka řidičů Arriva Teplice, která měla být ve středu 8. března, nebude. V neděli 5. března večer to jménem šéfa odborů teplického dopravce a také jménem předsedy stávkové komise pro celý Ústecký kraj potvrdil Josef Linhart.  

Podle něj ale momentální odvolání středeční krajské stávky neznamená, že odbory ruší stávkovou pohotovost. „Naopak. Stávková pohotovost nadále trvá. Odkládáme naši 24 hodinovou stávku v souladu s prohlášením Odborového svazu dopravy ze dne 22. února. V případě neúspěchu v jednání s vládou a Asociací krajů ČR, která má ultimatum do 15. března, se připojíme a podpoříme celorepublikovou stávku," uvedl v oficiálním prohlášení Josef Linhart.

Přitom ještě v pátek média přinesla zprávu, že stávka řidičů autobusů, včetně těch z Arriva Teplice, je čím dál více reálnější. „Jsme domluveni tak, že úderem první minuty 8. března se autobusy zastaví, a pak zase vyjedou uplynutím poslední minuty téhož dne," popisoval minulý týden plán odborový předák z BusLine Jiří Kuchynka.

Na seznamu lidí za volanty, kteří se chtějí zapojit do stávky, bylo během minulého týdne více než 500 řidičů. Do práce či do školy by se tak ten den autobusem nedostali obyvatelé Ústecka, Šluknovska, Děčínska, Teplicka, Chomutovska, Mostecka, Kadaňska, Vejprtska, Lounska a Lovosicka.

Autobusy denně v Ústeckém kraji přepraví kolem 55 000 cestujících. Případná stávka by se nejvíce dotkla obyvatelů obcí, kde nejezdí vlaky a MHD. Stávka řidičů neproběhne ve středu 8. března v Ústeckém kraji vůbec.