Půl miliónu si rozdělí jedenáctka neziskových projektů

Společnost Knauf Insulation poskytne v nejbližších dnech nejlepším neziskovým projektům přihlášeným do letošního Grantového programu KI celkem 500 000 Kč. Maximální výše podpory jednoho projektu je 50 000 korun. Projekty, které mají přispět ke zkvalitnění života obyvatel Krupky a nejbližšího okolí a napomoci zdravému životu, zejména pak zkvalitnění života sociálně ohrožených skupin občanů, tedy dětem, seniorům či osobám s handicapem, podalo letos 27 žadatelů, z toho se ve dvou případech ovšem jednalo o přihlášení se po uzávěrce.

O grant žádali občané a jednotlivci, neziskové organizace, ale také ty, jež jsou financované z veřejných zdrojů, např. základní či mateřské školy. Nakonec pětičlenná komise na svém zasedání 17. října rozhodla ohodnotit jedenáct projektů. A tak padesátitisícový příspěvek na své aktivity získávají TJ zdravotně postižených Nola Teplice, pořadatelé 2. ročníku cyklistického závodu dětí „Tvoje kolo – tvoje zábava“, stejně jako Raketomodelářský klub Krupka na Modelářskou školu pro děti z Krupky a okolí. Grantová komise ocenila rovněž několik projektů školských zařízení. V první řadě vyzvedla Mateřské centrum Permoníček  Krupka za projekt „Permoníček pomáhá a chrání děti“, Mateřská škola Sluníčko zabodovala projektem „Bezpečné a zdravé prostředí pro děti MŠ Soběchleby“ a Základní škola a Střední škola Krupka pak svým „Motivačním programem“. Část financí Grantového projektu KI 2013 pomůže zajistit aktivizační techniky pro seniory a zdravotně postižené občany Krupky a podpoří tak společný projekt města Krupka, zdejší Pečovatelské služby a krupského Klubu seniorů.  Město Krupka, zastoupené místostarostou Ing. Jaroslavem Dubským, získává příspěvek z Grantového programu KI rovněž na úpravu bytu na bezbariérový pro invalidního chlapce.
 
Zbylé finance z letošního půlmiliónového grantu se rozdělí mezi projekty Mgr. Bc. Věry Cíchové „Kdo si hraje, nezlobí“, Milana Brucha na nákup tatami pro mladé karatisty a Dobrovolnického centra, které bude v Krupce už podruhé pořádat pod názvem „Silní rodiče – silné děti“ kurz pro rodiče, případně i prarodiče, zaměřující se na výchovu bez násilí na dětech. Společnost Knauf Insulation formou poskytování grantů pokračuje v tradici, kdy opětovně věnuje část svého zisku zpět do místa, kde sídlí její výrobní závod, tedy do Krupky na Teplicku a jejího okolí.