První ročník Újezdeckého festivalu založil tradici

Sobotní odpoledne znamenalo pro obyvatele obce Újezdeček u Teplic malý hudební svátek. Konal se zde první ročník Újezdeckého hudebního festivalu.

„Hodláme zde ukázat různé hudební směry. Bude zde folk, rock, pop. Jsou zde české kapely zatím amatérského typu,“ říká pořadatel Josef Danč z Hudebního studia MusikSound Teplice. Jeho cílem je aby se zde tyto hudební tělesa ukázala a dostala se do povědomí veřejnosti. „V této obci něco podobného ještě nebylo, ani tady v okolí,“ doplňuje Josef Danč. „Sehnali jsme proto veškeré vybavení, jako pódium a prostě vše potřebné, abychom to rozjeli. Byli bychom rádi, kdyby se to ujalo, protože kdyby se to povedlo, chtěli bychom festival zprofesionalizovat a pozvat i opravdové hudební hvězdy“, dodává. 
 
Festival se pomalu rozjíždí, ale až vystoupení skupiny Four Brains rozhýbalo obecenstvo, které se díky teplému počasí zdržovalo spíše u stánku s občerstvením. „V tomhle složení, jaké máme, hrajeme už víc jak dva roky,“ sděluje David Hadáček frontman skupiny. Kapela hraje alternativní žánr, to jest rock, a jak dále frontman uvádí, část jejich tvorby je elektroakustická. „Snažíme se zasáhnout co největší spektrum posluchačů. Teď jsme zdárně natočili čtyři písničky v Praze a s profesionální úrovni jsme velice spokojení,“ dodává David Hadáček. „Jsme v podstatě na začátku. Hrajeme, kde se dá a kde je chuť na dobrý big beat a kde je dobrá nálada. Hrajeme všude, kde nás chtějí. Za největší úspěch považujeme to, že jsme dobrá parta, že nás hudba baví, že jsme se prostě našli.“
 
Čas postupuje a s ubývajícím slunečním žárem se objevuje i více lidí. S nimi i místostarosta Újezdečku pan Josef Žampach. Ten uvedl, že je rád že zde něco takového koná a pokud se festival ujme, věří, že příští rok by se obec i mohla podílet na organizaci.
 
Názory publika na tuto kulturní akci byly velice pozitivní, ačkoliv se diváků sešlo jen něco málo přes stovku. Jak pořadatelé sami řekli, je nutné, aby si lidé zvykli na to, že se tu něco děje. Budeme se tedy těšit na druhý ročník.
 
Foto a text: Miroslav Neumaier