První ročník charitativního běhu Krupkou

Po loňském úspěchu akce „Pomáhám teplické nemocnici“, pod jejímž mottem byl studenty gymnázia uskutečněn nultý ročník Charitativního běhu Krupkou, jsou v plném proudu přípravy na první ročník. Zatímco v loňském roce byl „běh“ pojímán spíše jako „skok do neznámé vody“ a studenti netušili, zda charitativní akce občany Krupky osloví, předpokládají letos účast větší, a proto plánují pro veřejnost rozšířit škálu atrakcí. 

Charitativního běhu se zúčastní mj. místostarosta Krupky Ing.  Dubský, hlavní sestra teplické nemocnice Mgr. Vágnerová a řada jejích kolegyní z oddělení dětského rehabilitačního stacionáře, kterému bude výtěžek předán. Slavnostní zahájení Prvního ročníku charitativního běhu Krupkou je naplánováno na sobotu 5. října v 9:40, prezence účastníků bude probíhat od 9:30. Stejně jako vloni i letos bude běh rozdělen na závodní a nezávodní. Nezávodní má tříkilometrový okruh, kdy nejde o to běžet rychle, ale o účast a o přispění na dobrou věc. „Běžci“ můžou jít volným tempem, vzít s sebou čtyřnohého přítele nebo kočárek.
 
Účastníci závodního běhu na startu zaplatí poplatek 50 Kč, obdrží číslo a vyrazí v 10:00 - poběží dvě kola (6 km). Nejúspěšnější závodníky čeká v cíli cena podle kategorie, do níž spadají, medaile a diplom. Výtěžek z akce (startovné, dobrovolné startovné, upomínkové předměty) bude uveřejněn do hodiny po dosažení cílové pásky posledním účastníkem. Organizátoři Biskupského gymnázia, Základní školy a Mateřské školy Bohosudov zvou všechny občany, aby se 5. října přišli alespoň podívat.