Provoz přes Teplice na pět měsíců omezí oprava silničního mostu

6. 08 2013 | Provoz přes Teplice příští rok na pět měsíců omezí oprava silničního mostu na hlavním tahu I/8. Auta pojedou jedním pruhem v protisměru, pomaleji budou muset jet i vlaky na trati vedoucí pod mostem. ČTK o tom informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

"Letos bude místo předáno zhotoviteli. Práce začnou do března 2014," uvedla Ledvinová. Demolice jednoho křídla mostu a vybudování nového má podle odhadu ŘSD uvedeného ve vypsané veřejné zakázce stát přibližně 16,5 milionu korun. Peníze půjdou ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
 
Silnice I/8 vedoucí z Teplic přes Dubí a Cínovec do Německa už od dokončení přeshraničního úseku dálnice D8 není tolik využívaná. Přesto úsekem, který čekají opravy, projede podle Celostátního sčítání dopravy v roce 2010 více než 15.000 aut denně, z toho 2500 nákladních.
 
Opravy omezí provoz po mostě na pět měsíců. "Provoz bude převeden do druhého směru komunikace s vyznačením jízdních pruhů," uvedla Ledvinová. Komplikace čekají i železniční dopravu na trati, která vede pod opravovaným mostem. "Kromě krátkodobých výluk se počítá i s pomalou jízdou vlaku po dobu pěti měsíců," uvedla mluvčí. Překládat se budou také kabely železnice.
 
zdroj: ČTK
 
.

Speciály

Vytvořili jsme pro GOLEM SPIRITS nové webové stránky

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO