Premiérové medaile od Ústeckého kraje

Slavnostní ráz mělo čtvrteční dopolední setkání členů složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje a dalších spolupracujících institucí a organizací. Jana Vaňhová předala v konferenčním sálu krajského úřadu premiérově přes sedm desítek Záslužných medailí a dvanáct Medailí hejtmana Ústeckého kraje. 

Podle zásad schválených letos krajským zastupitelstvem tak ocenila představitelka kraje aktivní činnost zdravotnických záchranářů, lékařů, policistů, vojáků nebo profesionálních i dobrovolných hasičů. Diplomy a Záslužné medaile dostali jak jednotlivci, tak i kolektivy a týmy na základě nominací příslušnými složkami IZS. Za přítomnosti náměstka hejtmanky Arna Fišery, radních Martina Kliky, Petra Jakubce a Jana Čermáka i vedoucích pracovníků složek IZS byla oceněna práce vyznamenaných při  záchraně zdraví, životů a majetku našich občanů v posledních letech, a to nejen při povodních.

Medaile hejtmana byla udělena osobnostem za jejich významný přínos k rozvoji nebo propagaci kraje, za řešení mimořádných událostí a za další významnou činnost. Medaile, ale bohužel in memoriam, byla udělena Pavlu Doubravovi, starostovi Krajského sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje, jenž o víkendu zemřel ve věku 63 let. Oceněn byl také bývalý starosta Hřenska Josef Černý, nejvyšší představitelé Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje a další osobnosti.