Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Předvánoční nákupy jsou pro zloděje ráj

17. 12 2015 | Přes řadu preventivních akcí, besed a opakovaná varování policistů, aby byli lidé během nákupů a ukládání zboží do aut obezřetní, mají zloději neustále žně.  

Využívají předvánočního shonu a velké koncentrace lidí v obchodech, na parkovištích a okrádají občany, kteří si nedávají pozor na své věci. Potvrzuje to i případ, který se stal včera v Bílině. Zatím neznámý pachatel využil nepozornosti ženy, která ukládala nákup do zavazadlového prostoru svého vozidla, a v nestřeženém okamžiku jí odcizil kabelku s doklady a více jak čtyřmi tisíci.

Policisté případ prověřují jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví maximálně dvouletý trest odnětí svobody.

O peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí přišla i seniorka, která navštívila obchod s textilem v Teplicích. Neznámý lapka využil nepozornosti poškozené, rozepnul zip na kabelce a odcizil z ní peněženku, škodu okradená žena vyčíslila na více než dva tisíce korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který kapsáři hrozí v případě dopadení maximálně dvouleté vězení.
 

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Vytvořili jsme pro GOLEM SPIRITS nové webové stránky

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO