Počet řidičů pod vlivem alkoholu stoupá

Počet nezodpovědných řidičů, kteří si sednou za volant vozidla pod vlivem alkoholu, je alarmující. Přestože za jízdu pod vlivem návykové látky hrozí mnohatisícové pokuty a dokonce i vězení, řidiči na Teplicku jako by nic z toho nebrali na vědomí.

Od začátku letošního roku přistihli policisté už čtyřicet lidí, kteří se před jízdou posilnili alkoholem.
„Osmnáct z nich je podezřelých ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, jednání zbývajících 24 bylo kvalifikováno jako přestupek. Nejvíce „hříšníků“ odhalí policisté vždy během víkendů,“ uvedl Daniel Vítek z teplické policie.

Jen od uplynulého pátku do neděle kolegové při kontrolách přistihli 7 osob, které řídily pod vlivem alkoholu, předešlý víkend to bylo dokonce devět řidičů.

Například v sobotu byl zadržen 31letý muž, který nezvládl řízení vozidla Audi a narazil do dvou zaparkovaných automobilů. Z místa nehody sice ujel, ale po několika minutách byl vypátrán hlídkou policistů z obvodního oddělení.
Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,6 promile alkoholu v dechu. Navíc na základě rozhodnutí soudu za předchozí případ má zákaz řídit až do roku 2013. Podnapilého řidiče tak čeká další soudní řízení.

www.teplicky.denik.cz