Opilý řidič naboural a ujel, policie ho zastavila

Nepochopitelnou nezodpovědnost a zároveň drzost prokázal v neděli 18. března krátce před polednem řidič osobního auta, který v blízkosti centra Bíliny naboural do lampy veřejného osvětlení a dopravní značky.

Řidič z místa nehody sice nejprve ujel, ale svědci, kteří vozidlo viděli, předali popis auta strážníkům městské policie. Když poté hlídka MP prováděla fotodokumentaci místa nehody, jelikož byl poškozen majetek města, uslyšeli strážníci hluk vycházející z proražené pneumatiky přijíždějícího vozidla. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že se k nim blíží vozidlo, jehož řidič podle popisu svědků před chvílí na tomto místě havaroval. Jak uvedl strážník, který na místě zasahoval, hlídka MP se sice vozidlo snažila zastavit, ale řidič na výzvy k zastavení nereagoval a i s proraženou gumou se z místa pokusil ujet. Hlídka byla nakonec nucena použít služební vozidlo kterým zablokovala nebezpečným způsobem ujíždějící auto.

Jak se později při dechové zkoušce ukázalo, řidič měl v krvi přes dvě promile alkoholu. Vysoká hladina alkoholu byla patrně důvodem, proč se nelogicky vrátil na místo kde havaroval. Jel si prý nakoupit, cestou naboural a po nákupu se prostě jen stejnou cestou vracel zpátky domů. Šoférovi, kromě jiných nepříjemností, hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok trestu odnětí svobody.

zdroj: ČTK