Obchodní centrum Galerie Teplice se otevírá

Nové obchodní centrum Galerie Teplice v centru lázeňského města se v pátek 14. 3. v 9. otevírá veřejnosti. Již v prvních dnech nabídne návštěvníkům na 60 obchodů, včetně multikina Premiere Cinemas se čtyřmi sály a supermarketu Korzo. Otevření dalších obchodních jednotek bude plynule následovat. Zábavný program spojený s otevřením centra, který je určený pro celou rodinu, potrvá od pátku do neděle. Moderovat jej budou Iva Kubelková a Gábina Partyšová. Návštěvníkům se představí například zpěváci Ilona Csáková, Kamil Střihavka či Petra Janů. Zástupci Galerie Teplice to uvedli na dnešní tiskové konferenci.

„Do otevření Galerie Teplice se nám společně s nájemci podařilo zaplnit již 80 procent plochy obchodního centra. Návštěvníci zde najdou velmi široký výběr zboží, služeb a zábavy od mnoha známých světových ale i místních značek. Pro návštěvníky jsme také připravili sadu 40 slevových kupónů na zboží a služby, které najdou v našem časopise,“ řekl jednatel Galerie Teplice Lukáš Čepelka.
 
Galerie Teplice si pro první tři dny po otevření, od pátku do neděle, připravila pro návštěvníky bohatý program. „Tahákem určitě bude samotná moderátorská dvojice Iva Kubelková a Gábina Partyšová. Na pódiu se během pátku a soboty představí například zpěvačky Ilona Csáková, Petra Janů, zpěvák Kamil Střihavka či další teplický rodák bubeník Tokhi. Program bude doplněn i dalšími atrakcemi, jako například velkou hou pro děti, ve které je pro výherce připraveno 20 tabletů,“ doplnil ředitel obchodního centra Jan Růžička. 
 
Galerie Teplice bude otevřena denně, od pondělí do neděle od 9:00 do 21:00. „Supermarket Korzo bude otevírat již v 8:00 a bude v provozu do uzavření Galerie Teplice ve 21.00. O hodinu později, tedy ve 22:00 bude začínat poslední film v multikině Premiere Cinemas. V týdnu pak bude multikino otevírat ve 13:00, o víkendu již v 10:00,“ dodal Jan Růžička. Centrum nabídne na 400 parkovacích míst, včetně těch určených pro vozy s pohonem na LPG.
 
O správu Galerie Teplice se bude starat zhruba 200 až 300 lidí, včetně externích spolupracujících firem. „Půjde například o ostrahu, úklid, údržbu a další služby potřebné pro plynulý chod centra. V obchodech pak najde práci dalších zhruba 600 – 700 lidí,“ doplnil Jan Růžička. 
 
Třípodlažní budova Galerie Teplice, která se začala stavět v polovině roku 2012, nahradila zdemolovaný obchodní dům Prior z 80. let. Návštěvníkům nabídne téměř 100 obchodů a restaurací, ale také supermarket Korzo a první multikino v Teplicích se čtyřmi sály. Výstavba centra vyšla zhruba na 1,2 miliardy korun. 
 
Galerie Teplice výrazně rozšíří možnosti nakupování a trávení volného času ve středu města. Své obchody zde otevře celá řada renomovaných značek. Budou tu restaurace, kavárny i velký dětský koutek. K dispozici budou i krytá parkoviště se zhruba 400 parkovacími místy. Mezi značkami, které v Galerii Teplice otevřou svou provozovnu, je například Intersport, A3 Sport, Euronics, Bambule, Pompo, Lindex, H&M, Gate, Baťa, Retro Jeans, Reno, CCC, Yves Rocher, Tally Weijl a také supermarket Korzo. 
 
Budovu navrhl známý českobudějovický Ateliér 8000 a fasádu a interiéry pak realizovalo renomované britské architektonické studio BENOY. Celá stavba, za kterou stojí developerská a investorská společnost DANDREET, stojí na pozemcích o ploše 16.000 m2. Stavba byla zahájena v červenci roku 2012 demolicí původního obchodního domu Prior. V listopadu následujícího roku byla dokončena hrubá stavba nového obchodního centra.