Nevšední kulturní zážitek

„Mám vážnou hudbu ráda a tohle jsem si nemohla nechat ujít,“ sděluje Hana Suchá z Liberce toho času zdejší lázeňský host. A o čem mluví? O koncertě Dua Violon Mystique. 

Interpertku a houslovou virtuosku,  studentku HAMU Evu Schäferovou, asi moc představovat nemusíme. Ve svém velmi mladém věku dosáhla mnoha úspěchů nejen na domácím ale i  mezinárodním fóru. Jen tak pro zajímavost to bylo na mezinárodní Kocianovy houslové soutěže v Ústí nad Orlicí, kde roku 2011 získala první místo a titul laureátky a mezinárodní houslové soutěže Mistra Josefa Muziky v Nové Pace, na které třikrát vyhrála první místo a to v letech 2008, 2009 a 2011. V tomto roce též vystupovala v Kaunasu v Litvě se Sibeliovým houslovým koncertem za doprovodu Kaunaské filharmonie.
 
Středeční odpoledne 13. srpna ukázala tato umělkyně svou dovednost se svým hudebním partnerem Janem Zrostlíkem v rámci kulturního cyklu Léto v kapli teplickému publiku. Tóny hudebních děl Jeana – Marie Leclair, a dalších skladatelů rozezněly prostory Seumeho kaple a zhruba dvěma desítkám posluchačů připravily nevšední kulturní zážitek. Tady v Teplicích se hraje hezky. Je tu příjemné obecenstvo a tady v tomto místě je i skvělá akustika,“ hodnotila své dnešní vystoupení Eva Schäferová. Ačkoliv se jednalo komorní akci, o to srdečnější atmosféra panovala.
 
Foto a text: Miroslav Neumaier