Německý řidič BMW zemřel při nárazu do plotu

Německý řidič BMW včera o půlnoci ujížděl v Dubí na Teplicku před policisty a při honičce naboural do plotu. Z auta ho už mrtvého vyprostili hasiči. Lehce se zranili i dva policisté. ČTK to řekla mluvčí teplické policie Ilona Novotná.

Třiapadesátiletý muž podle mluvčí stál na zákazu zastavení. "Když uviděl maják, začal před policisty ujíždět směrem na Cínovec," popsala Novotná. Řidič havaroval na křižovatce Ruské a Křižíkovy ulice, ve velké rychlosti v levotočivé zatáčce naboural do plotu u domu a auto začalo hořet. Vedle něj bouralo i policejní auto, které ho pronásledovalo.

"Jednotka hasila požár a zároveň vyprošťovala z auta zaklíněného člověka. Po vyproštění bylo zjištěno, že při nehodě zemřel," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Příčinu smrti německého řidiče zatím policie neurčila, byla nařízena soudní pitva. Zranili i oba policisté, jeden z nich musel být hospitalizován.

Hlavní silnice spojující Teplice přes Dubí s hranicemi s Německem byla v místě nehody tři hodiny uzavřená. Celkovou škodu policie odhadla na 630.000 korun.

zdroj: ČTK