Násilníka, který přepadával ženy na Teplicku, dopadla policie

Teplická policie zadržela tzv. "ohmatávače" žen. Násilník skončil za mřížemi. Přiznal se i k tomu, co policie nevěděla.

V minulých týdnech přijali policisté několik oznámení od žen, které se pohybovaly na volném prostranství na různých místech v Teplicích a okolí. Dotyčné shodně uváděly, že je napadl neznámý útočník. "Ve dvou případech šly ženy běhat a zezadu k nim přistoupil muž, který je z ničeho nic objal a snažil se je povalit na zem. Přitom je ohmatával všude po těle, včetně intimních míst. Ve dvou případech se mu podařilo ženy svalit na zem a vykonával na nich kopulační pohyby," uvedla mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Když se napadené ženy začaly bránit a křičet, muž utekl. "V jednom případě si vyhlédl ženu, která šla do panelového domu. Nechal se od ní vpustit dovnitř a zvolil stejnou taktiku, jako u předešlých napadení. I tato žena začala hlasitě křičet a útočník z místa utekl," dodala.

Policisté se začali oznámenými případy zabývat. Na "ohmatávače" byli připravení. Poté, co bylo nahlášeno na linku 158 další podobné přepadení, vyjela na místo urychleně hlídka policistů. Na základě popisu pachatele se ho podařilo v okolí činu zadržet. Na policejní služebně se ke všem přepadením doznal. "Navíc přiznal jeden skutek, který ani na policii oznámen nebyl. Policistům popsal detaily přepadení i místa, kde k činům došlo. Jako motivaci uvedl, že chtěl docílit pohlavního styku," zmínila Gazdošová.

Kriminalisté do složky pro soud uvedli pět násilných přepadení. Policejní komisař sdělil 21letému mladíkovi obvinění ze znásilnění a pokusu znásilnění. Po provedených úkonech uvalil soud na násilníka vazbu.