Lídrem Volby pro Teplice je pedagog Jakub Mráček

Lídrem kandidátky hnutí Volba pro Teplice pro podzimní komunální volby je pedagog a vedoucí skautského střediska Jakub Mráček. Hnutí o tom informovalo v tiskové zprávě. Volba pro Teplice vychází z existujícího krajského hnutí PRO!Kraj a sdružuje členy Strany zelených, KDU-ČSL, SNK ED a nezávislé kandidáty.      

Mráček není členem žádné politické strany. Hnutí bude mít na kandidátce lékaře, pedagogy i podnikatele. "Nabízíme tým, který dlouhodobě pro město pracuje a který je pro politickou odpovědnost vyzrálý. Odborně pokrýváme všechny oblasti, které jsou pro správu města potřeba. Je to nejen vyzrálá, ale především kompetentní kandidátka," řekl ČTK Mráček. 
    
Program chce hnutí představit v dalších týdnech, jednou z priorit je zákaz hazardu ve městě. Volba pro Teplice požaduje vypsání referenda o nulové toleranci hazardu. Podpisové archy odevzdala na radnici na začátku června. 
    
Lídra kandidátky už dřív představila ODS. Jedničkou je podle očekávání současný primátor a zároveň senátor Jaroslav Kubera, který stojí v čele města už od roku 1994. Ostatní strany většinou čekají na výsledky svých sněmů a konferencí. 
    
V roce 2010 zvítězila v Teplicích v komunálních volbách ODS, která získala nadpoloviční počet mandátů v zastupitelstvu. Druhá byla ČSSD, do zastupitelstva se ještě dostaly KSČM, TOP 09 a Věci veřejné. 
 
zdroj: ČTK