KVV ČSSD se ohrazuje proti manipulativním výrokům Kalouska

Krajský výkonný výbor (KVV) ČSSD v Ústí nad Labem odmítá přirovnání situace na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR (MPSV) se stavem v  Ústeckém kraji. Rovněž se ohrazuje proti výrokům ministra financí Miroslava Kalouska na adresu hejtmanky a považuje je za účelové a zmanipulované. 

Cílem představitelů TOP 09 je odvrátit pozornost od podivných praktik nejenom na MPSV a kamarádských vazeb mezi ministrem Jaromírem Drábkem a jeho náměstkem Vladimírem Šiškou. „Část TOP 09 v České republice kradla, ani poledne nedržela, o tom není pochyb,“ konstatuje KVV ČSSD a připomíná například kauzu letadel CASA bývalé ministryně Parkanové za TOP 09, kde měl stát přijít téměř o 700 milionů korun.

Ministr Jaromír Drábek nese plnou zodpovědnost za činy svého náměstka, protože si ho osobně vybral a jako svého dlouholetého kamaráda jmenoval do funkce náměstka ministra. Naproti tomu Pavel Kouda byl voliči zvolen do Zastupitelstva Ústeckého kraje a zastupitelstvo ho následně zvolilo do funkce radního a náměstka hejtmanky se zodpovědností za oblasti zdravotnictví a ekonomiky.