Konzumenti vloni natankovali téměř 115 tisíc litrů tuzemáku

Takřka 115 tisíc litrů tuzemáku si během loňského roku načepovali milovníci této lihoviny na čerpací stanici Frukoil v Jindřichově Hradci. Ta je jedinou čerpací stanicí v České republice, kde lze vedle pohonných hmot tankovat také tuzemský rum. 

„Vloni jsme na naší benzince prodali 114.632,50 litru tuzemáku. To je přibližně o 7,7 tisíc litru méně, než v roce 2020. Tehdy se prodalo 122.361,50 litru, což byl zatím rekord,“ uvedl Josef Nejedlý, ředitel likérky Fruko-Schulz, která čerpací stanici Frukoil provozuje.

Na rekordních výsledcích prodeje stáčeného tuzemáku v roce 2020 se podle něho projevil téměř celoroční „lockdown“, kdy byly na základě vládních opatření proti šíření viru Covid-19 uzavřené restaurace, bary, hotely a další zařízení, takže lidé konzumovali více alkoholu doma. 

Vloni šel stáčený jindřichohradecký rum nejvíce na odbyt v prosinci, kdy se prodalo 13.833 litrů, v roce 2020 to bylo ve stejném období 16.935 litrů. „Když pominu raritní čerpací stanici, kterou charakterizuje cenový totem ve tvaru obří rumové láhve, tak je točený rum zajímavý svou cenou. Je levnější o obchodní marži a náklady na obal. Půl litru tak u nás zákazníci koupí za 95 korun, kdežto láhev stejného objemu v maloobchodě za zhruba 140 korun,“ dodal Josef Nejedlý.