Hasiči v Ústeckém kraji hasili tři požáry, škoda je tři mil.Kč

Hasiči v Ústeckém kraji likvidovali za víkend tři velké požáry, jejichž celková škoda přesáhla tři miliony korun. Naposledy hořel dnes ráno v Krupce na Teplicku rodinný dům. V sobotu v noci vyjížděli hasiči k požáru přístavku v Chomutově a předtím do areálu továrny Mondi ve Štětí, kde hořel bagr. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.      

Požár rodinného domu s prodejnou potravin v ulici Boženy Němcové v Krupce - Bohosudově byl hasičům nahlášen dnes kolem 06:20. "K požáru vyjelo šest hasičských jednotek, v tu dobu už byl ohněm zasažen celý dům," řekl Marvan. Hasiči vypnuli elektřinu a plyn, museli rozebrat střechu a vyhledávali ohniska. Požár se podařilo lokalizovat krátce po 07:00 a zhruba o dvě hodiny později byl zcela uhašen. "Škoda byla předběžně odhadnuta na více než jeden milion korun, příčina požáru se vyšetřuje," doplnil mluvčí. 

Už v noci vyjížděli hasiči k požáru přístavku garáže ve Slezské ulici v Chomutově. Oheň byl nahlášen krátce po 22:00. "Hasiči vyhledávali a likvidovali ohniska požáru v přístavku a odvětrávali sousední garáž, ve které byla zaparkována auta," řekl Marvan. Zhruba za hodinu se podařilo oheň zlikvidovat, i tady byla škoda odhadnuta na milion korun. "Příčiny požáru jsou v šetření," dodal mluvčí. 
    
Milionovou škodu napáchal oheň i v areálu továrny Mondi ve Štětí na Litoměřicku, kam vyjížděli hasiči v sobotu odpoledne k požáru bagru. "Hořela motorová část bagru od vyteklého oleje, který se vznítil. Požár byl částečně uhašen zaměstnanci," sdělil mluvčí. Hasiči oheň dohasili. Z bagru vyteklo asi 40 až 50 litrů oleje, který vytvořil směs s bahnem. Hasiči ho naložili a firma ho odveze k ekologické likvidaci. 
 
zdroj: ČTK