Dívka ve výchovném ústavu v Kostomlatech podpálila pokoj

Evakuaci dívek, zásah několika jednotek hasičů a hodně potu. To vše si vyžádal požár ve výchovném ústavu v Kostomlatech pod Milešovkou. Jedna z obyvatelek zde v minulých dnech „podpálila“ pokoj.

„Přijali jsme oznámení o požáru v objektu výchovného ústavu na Teplicku. Policisté na místě zjistili, že jedna ze svěřenek ústavu měla úmyslně zapálit matraci na posteli. Podezřelá 16letá dívka byla obviněna z provinění obecného ohrožení, v souvislosti s požárem nedošlo k žádnému zranění,“ sdělil na dotaz Deníku, co se vlastně stalo, Daniel Vítek, mluvčí teplické policie.

Dispečer hasičů vyslal na místo několik jednotek.

„Vyjely hasičské jednotky HZS ze stanice Bílina a Teplice, dále povolány SDH Žalany, SDH Kostomlaty a SDH Hostomice. Hořelo v jednom pokoji. Evakuace do společné jídelny proběhla před příjezdem jednotek . Hasiči požár lokalizovali v 19:04 a zlikvidovali v 19:14,“ uvedl za hasiče k případu Lukáš Marvan z HZS Ústeckého kraje.

Za vším je prý voňavka, kterou dívka vylila na postel a poté ji zapálila. Celý prostor byl zakouřený, což ztěžovalo zásah hasičů. Neoficiální informace hovoří o tom, že to dívka neudělala poprvé. Podobně si počínala i v jiném ústavu, odkud měla být do Kostomlat převezena.

www.teplicky.denik.cz