Cvičení a výcvik záchrany osob ze stožáru vysokého napětí.

Dne 15. 10. 2012 proběhlo u obce Mošnov okres Teplice cvičení spojené s výcvikem záchrany skupiny osob ze stožáru vysokého napětí. Cvičení se zúčastnili příslušníci lezeckých skupin Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje z Územních odborů Teplice a Ústí nad Labem, Letecká záchranná služba, Zdravotnická záchranná služba, Horská služba a Policie ČR ve spolupráci s firmou Čeps a.s.

Dne 15. 10. 2012 proběhlo u obce Mošnov okres Teplice cvičení spojené s výcvikem záchrany skupiny osob ze stožáru vysokého napětí.

Cvičení se zúčastnili příslušníci lezeckých skupin Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje z Územních odborů Teplice a Ústí nad Labem, Letecká záchranná služba, Zdravotnická záchranná služba, Horská služba a Policie ČR ve spolupráci s firmou Čeps a.s. V cvičné situaci skupinka aktivistů podcenila nebezpečí a vylezla na stožár vysokého napětí. Výsledkem bylo šest zraněných lidí v bezvědomí na vrcholu stožáru a jeden zřícený pod stožárem.  
 
Úkolem záchranářů bylo poskytnout předlékařskou pomoc a pomocí vrtulníku a lezecké techniky dopravit zraněné na zem k sanitním vozům. 
 
Akce byla koncipována jako námětové cvičení s následným výcvikem lezců ve vrtulníkovém podvěsu.