Celostátní finále „Dopravní soutěže mladých cyklistů“

Ústecký kraj je letos hostitelem a spolupořadatelem celostátního finále „Dopravní soutěže mladých cyklistů“. Finále proběhne ve dnech 19. – 21. června 2012 na dopravním hřišti v Kadani a v Chomutově, kam se sjedou soutěžní družstva ze všech 14 krajů České republiky.

Soutěží se ve dvou kategoriích družstev žáků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.. I. kategorie – čtyřčlenné družstvo (2 dívky + 2 chlapci), rok narození 2000, 2001 a 2002, II. kategorie – čtyřčlenná družstva (2 dívky + 2 chlapci), rok narození 1999, 1998 a 1997. Jedná se o vítěze krajských kol ve svých kategoriích.

Soutěž probíhá v pěti bodovaných disciplínách, kterými jsou Pravidla provozu na pozemních komunikacích (teoretická a praktická část), Jízda zručnosti na kole, Zásady poskytování první pomoci a Práce s mapou. Nejatraktivnější disciplíny se konají ve středu dopoledne na dopravním hřišti v Kadani (Pravidla provozu na pozemních komunikacích) a ve čtvrtek dopoledne v areálu ATC Kamencové jezero Chomutov (Jízdy zručnosti).
 
Ceny vítězům bude předávat ve čtvrtek 21. 6. od 13 hodin také hejtmanka Jana Vaňhová. Vítězové mladší kategorie postupují na mistrovství Evropy, kde Česká republika pravidelně zaznamenává úspěchy.
 
Pořadatelem celostátního finále jsou Ministerstvo dopravy – BESIP, Ústecký kraj, Policie České republiky (Krajské ředitelství Ústeckého kraje, odbor služby dopravní policie), Statutární město Chomutov, město Kadaň, MP Kadaň, MP chomutov, Automotoklub Kadaň a DDM Šuplík Kadaň.