Právě se nacházíte:

Arkadie v Akropoli.

Spojení dvou řeckých místopisných názvů zní absurdně, ale věřte, že je reálné. Arkadie není jen krajinou v Řecku, ale také občanským sdružením v Teplicích a Akropolis není jen pahorek nad Athénami, ale také palác v pražském Žižkově. Teď už to zní pravděpodobněji. Ano, každoročně (dokonce dvakrát – na jaře a na podzim) probíhá v žižkovském paláci Akropolis Festival integrace Slunce, na kterém pravidelně vystupují děti ze soukromé speciální školy teplické Arkadie. 

Letos se děti a pedagogové ze „školičky“ na Valech vypravili na festival se zbrusu novým představením - Cirkus BACHA! Představení navazuje sérií nových čísel na loňské představení Cirkus CHA-CHA, s nímž měli veliký úspěch.  „Téma se nám zdálo stále nevyčerpané, proto jsme do toho šli znovu a vyplatilo se nám to,“ říká režisérka a principálka divadelního souboru Arkadie, teplická ochotnice, Zuzka Potočková. „Děti předvedly skvělé výkony. Myslím si, že rodiče a blízcí mohou být na své děti právem pyšní a budou mile překvapeni, stejně tak jako my, až záznam vystoupení shlédnou na youtube, nebo až ho naživo uvidí v červnu v šanovské Mušli“. Cirkus BACHA! má spád, je svižný, vtipný a nabitý  nápady, které nepotřebují komentář. Pochopí je děti i dospělí a rozhodně se nikdo nenudí. „Chtěli jsme dětem ponechat jejich přirozenost,“ pokračuje Zuzka, „nenutili jsme je do rolí, ve kterých by se necítily dobře, hledali jsme jednotlivé aktéry tak, aby si svůj pobyt na jevišti pokud možno co nejvíce užili a měli sami ze sebe dobrý pocit. Což se nám, myslím, s využitím prvků dramatické výchovy podařilo a vznikla milá podívaná.“

Na celkové podobě šou se tradičně podíleli zejména asistentka Dita Gözová a pan učitel Václav Ječný. O hladký průběh doprovodné hudební produkce se postarala paní učitelka Felicie Gloneková. Neviditelná, ale zároveň nepostradatelná je práce asistentek Petry Jirků a Jany Kounovské, které soubor takzvaně jistí zezadu a organizují děti v zákulisí, pomáhají s převlékáním a posloupností čísel, aby vše mělo hladký průběh. Možnost shlédnout představení Cirkus BACHA! budou mít rodiče i ostatní zájemci z řad široké veřejnosti 11. června dopoledne od 10:00 v již zmiňované šanovské Mušli. Všichni jsou srdečně zváni.
 
Foto Arkadie